ویرایش محتوا

رنگ سال 2023

PANTONE یک شرکت توسعه دهنده و صاحب استانداردهای رنگ حرفه‌ای، ثبت شده برای صنعت طراحی است. PANTONE از سال 2000 رنگ های سال را انتخاب می‌کند. این شرکت دو بار در سال یک جلسه محرمانه با نمایندگان گروه‌های مختلف در یکی از پایتخت های اروپایی برگزار می‌کند. پس از دو روز ارائه و بحث، رنگی را برای سال بعد انتخاب می‌کنند.

با توجه به چالش هایی که از نظر فرهنگی و اجتماعی هرساله در جهان وجود دارد، پنتون رنگ سال 2023 را viva magenta  انتخاب کرد. این رنگ از قدرت و سرزندگی مورد نیاز برای آینده‌ای مثبت تر صحبت می‌کند. Panton viva magenta 18-1750 سایه‌ای پر جنب و جوش و ظریف از سرخآبی است که با استفاده از رنگ های سرد و گرم، هم در طبیعت یافت می‌شود و هم در دنیای خارج از آن.

اکنون در بیست و سومین سال انتخاب رنگ سالانه، مؤسسه پنتون هجوم چالش‌هایی را که مردم در سال‌های اخیر با آن‌ها مواجه بوده‌اند، مانند پاندمی COVID-19، و نحوه شکل‌دهی دیدگاه، ارزش‌ها و نگرش‌ها در یافتن یک رنگ برای سال 2023 را مورد بررسی قرار داده است.

Leatrice Eiseman، مدیر اجرایی مؤسسه پنتون، می‌گوید: «ما این رنگ را انتخاب کردیم زیرا احساس می‌کردیم که یک رنگ غیر متعارف برای یک زمان غیر متعارف است، چیزی که می‌تواند چشم‌انداز جدیدی را به ما ارائه دهد. Viva Magenta قدرت را منتقل می‌کند، اما به روشی قاطعانه و نه تهاجمی. این رنگی است که واقعاً با نشاط است و سیگنال جدیدی از قدرت را نشان می‌دهد، چیزی که همه‌ی ما برای آینده‌ای خوش بینانه تر به آن نیاز داریم.»

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

آخرین پست ها