قدرتمندترین برندهای ایرانی

قدرتمندترین برندهای ایرانی


قدرتمندترین برندهای ایرانی کدام برندهاست؟! برند نمادی است که دامنه گسترد‌ه‌ای از ایده‌ها و ویژگی‌ها را در بر می‌گیرد. مشتریان و مصرف کنندگان از طریق برند‌ها، محصولات را شناخته و به آن پایبند می‌شوند. برندها برای موفقیت باید از ارزش‌های افزوده‌ای فراتر از کارکردهای پایه و ابتدایی در محصولات‌شان بهره ببرند. دلیل آن این است که کپی کردن ویژگی‌های عملکردی محصول غالباً برای رقبا امکان‌پذیر است.

نکته‌ای که در اینجا حائز اهمیت است آن است که ارزش‌های افزوده باید متناسب با مشتری باشد و نه با سازنده یا توزیع‌کننده. رقابت در کسب و کارها این روز‌ها به بالاترین حد خودش رسیده است. یک از عوامل مهمی که برند‌ها مطرح می‌شوند جایگاه آن‌ها در ذهن مشتریان است. شرکت ها با مبنا قرار دادن مصرف کنندگان در به عنوان مرکز اصلی کسب و کار خود قدرت قابل توجهی کسب می‌کنند. قدرتی که منشا اصلی آن در توجه ارزش گذاشتن به نظرات مصرف کنندگان است.

این روز ها نیز رقابت در برند های ایرانی هم به اوج خود رسیده است. در ادامه این مقاله به برسی تعدادی از قدرتمند ترین برند های ایرانی خواهیم پرداخت و به نحوه شکل گیری و به قدرت رسیدن آن ها اشاره خواهیم کرد.

قدرتمندترین برندهای ایرانی کدام برندهاست؟

براساس بررسی های صورت گرفته قدرتمندترین برندهای ایرانی را برندهای  کاله، چی توز، اسنپ، دیجیکالا، میهن، های وب، گروه مپنا، کرمان موتور، بانک صادارت، همراه اول، ایران خودرو، زر ماکارون، پارس خودرو در نظر گرفت.

در این مقاله بخشی از این برندها را بررسی می کنیم:

«کاله» یک شرکت لبنی، غذایی و نوشیدنی ایرانی واقع در آمل است. این شرکت به عنوان یکی از ۵۰ برند تجاری برتر دنیا شناخته شده است. کاله توسط صنایع غذایی «سولیکو» در سال ۱۹۹۱ به عنوان یک شرکت مواد غذایی صنعتی تأسیس شد. در سال ۲۰۱۳، ۲۶ درصد از بازار پنیر ایران را در اختیار داشت و توانست به سرعت بین مردم ایران جا باز کند. 

قدرتمندترین برندهای ایران

کاله علاوه بر آمل، در تهران، عراق، امارات متحده‌ی عربی، ایالات متحده، آلمان، کویت، عمان، عربستان، انگلستان و روسیه نیز نمایندگی دارد. محصولات کاله با نام‌های مختلف از جمله ماست سون، پمینا، جیتو، بریموند، سوربون، دلیس، آنا، پینکا، نری و سون‌تن فروخته می‌شود.برند کاله در زمره قدرتمندترین برندهای ایرانی می باشد.

یکی از قدرتمندترین برندهای ایرانی برند چی توز اط صنایع غذایی دینا می باشد. هر کدام از رویکرد ها و تعاریف یک برند موفق را در نظر بگیریم، قطع به یقین باید «چی توز» را در این لیست قرار دهیم. چی توز را می‌توان در حوزه صنعت خود یک رهبر بدانیم.

«گروه صنایع غذایی دینا» متشکل از ده شرکت است. سهام تمامی این شرکت‌ها به جز یکی، به رغم آن‌که از نظر مالکیت مستقل هستند، در اختیار یک خانواده قرار دارد.

قدرتمندترین برندهای ایرانی

نخستین شرکت عضو این گروه در سال 1338 بنیانگذاری شد. دینا شرکت‌هایی را به عنوان اعضا خود پذیرفت که از نظر تولید، پخش، تدارکات و سرمایه گذاری محلی با شرکای چند ملیتی و منطقه‌ای حرکتی همسو داشته باشند.

گروه صنایع غذایی دینا محصولات متنوعی (بیش از 25 محصول) را با برند های مختلف به بازار عرضه می‌کند. برندهایی مثل چی توز. چی پف. چی پلت. نیک و نک. مانچیپس، تورتیا، پپسی و… .

شرکت «ایده‌گزین ارتباطات روماک» در سال 93 با نام اولیه تاکسی یاب، این استارتاپ درخواست آنلاین تاکسی را تاسیس کرد. تاکسی یاب با توجه به بازخورد‌های مثبتی که از کاربران گرفته بود، بعد از یک سال تصمیم به تغییر نام گرفت و با ارائه اپلیکیشنی جدید شروع داستان اسنپ را کلید زد. 

قدرتمندترین برندهای ایرانی

رشد بی‌سابقه اسنپ در همان دو سال ابتدای کار باعث جذب سرمایه گذاران بسیاری شد، تا جایی که ایرانسل حاضر به سرمایه گذاری بیش از بیست میلیون دلاری در این کسب و کار نو پا شد. امروزه ارزش برند اسنپ به بیش از 1.5 میلیارد دلار می‌رسد. این برند در واقع یکی از قدرتمندترین برندهای ایرانی که بسیار با برنامه و هدفمند مارکت های مختلف کسب و کارهای اینترنتی را تصاحب می کند.

احتمالا بارها نام برادران سعید و حمید محمدی، موسسین «دیجیکالا» را شنیده باشید. دو برادری که با توجه به علاقه ای که به عکاسی داشتند، به دنبال خرید دوربین در سایت های ایرانی بودند و به اطلاعات ناقصی در این موارد رسیدند. همین کمبود دیتا در این زمینه باعث به وجود آمدن این ایده در ذهن آن‌ها شد که یک فروشگاه اینترنتی ایجاد کنند.

قدرتمندترین برندهای ایرانی

سرعت پیشرفت دیجیکالا به حدی بود که در سال 92 بیش از 85 درصد خرده فروشی‌های بازار آنلاین ایران، از این وبسایت انجام می‌شد. دیجیکالا در ابتدا کار خود را از تهران آغاز کرد و با گذر زمان و به تدریج شهرهای دیگر را نیز تحت پوشش قرار داد. امروز ارسال کالا در بستر دیجیکالا در تمام نقاط کشور انجام می‌شود.

بستنی فروش ساده‌ای که با گاری کوچک خود کوچه و خیابان های طهران را متر می‌کرد، امروز دارای بزرگترین شرکت تولید و فروش بستنی خاور میانه است.

ایوب پایداری مدیرعامل و بنیانگذار شرکت صنایع لبنی و بستنی «میهن» یکی از شاخص ترین شخصیت‌های حوزه صنعت، تولید و کارآفرینی کشور اســت که از هیچ شروع کرد و حالا بعد از گذشت چهار دهه تلاش به بزرگترین تولید کننده بستنی و شیر در ایران تبدیل شده اســت. با بیش از 60 درصد سهم بازار بستنی. آماری که در سایت رسمی شرکت میهن به آن ها اشاره شده اســت. تعداد کارگران و کارمندان کارخانجات میهن هم اکنون بیش از 16000 نفر اســت.

قدرتمندترین برندهای ایرانی

شرکت «داده گستر عصر نوین» از سال 1382 به عنوان یک شرکت انقال داده شروع به کار کرد. در سال 88 به بخش خصوصی واگذار شد و در سال 91 با نام تجاری «های وب» در بازار مخابرات و ارتباطات کشور فعالیت خود را آغاز کرد. های وب توانست به سرعت در عرصه رقابت در این حوزه رشد کند. تا جایی که توانست در سال 1395 به 543 شهر سرویس دهی داشته باشد.

همچنین این شرکت، بیش از ۱.۵۰۰ نیروی انسانی حرفه‌ای و ۳۱ دفتر استانی در تمامی استان‌های کشور، توانست بزرگ‌ترین قرارداد شبکه ارتباطی کشور برای ارائه اینترنت به بیش از بیست‌وپنج هزار روستا در سرتاسر کشور را از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به مدت ۱۰ سال به‌صورت انحصاری اخذ کند.

گروه مدیریت پروژه‌های نیروگاهی ایران (مپنا) یک شرکت مهندسی ایرانی ست که در زمینه ساخت نیروگاه، خطوط لوله گاز، حفاری و ترابری ریلی فعالیت می‌کند. این گروه که از سال 1371 شروع به فعالیت خود را آغاز کرده است، اکنون بیش از 85 درصد از ظرفیت نصب برق کشور را برعهده دارد.

 مپنا، از سال ۱۳۸۶ وارد فعالیت در زمینه پروژه‌های نفت و گاز نیز شده‌است و نیروگاه هایی را با ظرفیت بیش دو هزار مگاوات در دست احداث دارد.  

شرکت مپنا هم‌چنین به صورت سهامی عام اداره می‌شود و به عنوان سومین شرکت بزرگ خاورمیانه در صنعت نیرو، سهام آن در بازار بورس خرید و فروش می‌شود.

در زمانی که تولید خودرو همیشه زیر دست شرکت‌های دولتی بوده، مجموعه‌ای خصوصی در سال 69 در کرمان شکل گرفت و تلاش اش بر این شد که قطب سوم خودرو سازی ایران بشود.

در سال 75 شرکت کرمان موتور، پس از عقد قرارداد با شرکت دوو، توانست خط تولید خودروی دوو سیلو را در منطقه اقتصادی ارگ جدید بم راه اندازی کند. در سال 86 قرارداد کرمان موتور با لیفان منعقد شد و یک سال بعد اولین خودروی صندوق دارِ متوسط، مونتاژ کرمان موتور روانه بازار شد.

شرکت راین خودرو که از زیر مجموعه‌های کرمان موتور است، بعد از توافقات برجام در سال 94 توانست قرارداد همکاری‌ای با شرکت هیوندای امضا کند. و خط تولید تعدادی از خودروهای این کمپانی بزرگ کره ای را در ایران بر عهده بگیرد.

5 تا از برند های ایرانی پوشاک

مردم ما از دیرباز برای پوشیدن لباس از پارچه های دستباف ایرانی استفاده می کردند. البته کم کم با پیشرفت تکنولوژی، تولید انبوه پارچه و لباس آغاز شد. حالا دیگر پوشاک های زیادی با برندهای مختلف تولید می شود. در ایران هم شرکت ها و برندهای زیادی در زمینه تولید لباس وجود دارند. برخی از این برندها جایگاه ویژه ای در بازار پوشاک کشورمان و حتی در سطح بین الملل پیدا کرده اند. در 5 تا  از برند های ایرانی پوشاک را معرفی کنیم.

برند های چرم ایرانی

چرم مشهد

چرم مشهد بزرگترین تولیدکننده محصولات چرم طبیعی در ایران است و شاید بتوان آن را بزرگترین عضو خانواده برترین برندهای چرم طبیعی کشور دانست. این شرکت با بهره گیری از تجربه بیش از دو دهه فعالیت مستمر در صنعت چرم، موفق شده است طراحانی خلاق داشته باشد که توانسته اند تقریباً همه سلایق را در زمینه محصولات چرمی راضی نگه دارند.

اگر به دنبال خرید انواع کیف و کفش و سایر محصولات چرمی هستید، حتماً به سراغ محصولات چرم مشهد بروید. این شرکت محصولات چرمی بسیار متنوعی شامل انواع دستکش، کفش، صندل، کیف اداری، دستی، کیف پول، کوله پشتی، کمری، کمربند و لباس مردانه و زنانه را تولید می کند.

چرم کاکتوس

چرم کاکتوس یکی از برترین برندهای چرم طبیعی ایران است که بیشتر به خاطر تنوع زیاد در تولید انواع کفش و صندل زنانه و بازی با رنگ ها و طرح های متنوع شناخته می شود. طراحان این برند با ترکیب رنگ ها و الهام از هنر ایرانی، محصولاتی خلاقانه و جذاب خلق می کنند.

تلفیق هنر دست ایرانی در ساخت رویه کفش ها با به کارگیری ماشین آلات مدرن در تولید کفی و زیره، کفش ها و صندل های کاکتوس را به یک اثر هنری راحت و باکیفیت برای استفاده روزمره تبدیل کرده است.

کیف ها و رویه کفش های این برند از چرم گاوی و آستر و کفی از چرم گوسفندی عالی تولید می شود. راز راحتی کفش های کاکتوس استفاده از فناوری سه لایه ای در کفی است که ترکیبی از چرم گوسفندی، فوم مموری و لاتکس بوده که کیفت فوق العاده ای دارند.

چرم درسا

چرم درسا بیشتر به خاطر تولید انواع کفش های کلاسیک مردانه و تنوع زیاد کمربندها شناخته می شود. همچنین اگر به دنبال خرید کفش های زنانه با پاشنه بلند و چرم ساده برای مجالس و جشن ها هستید، نگاهی به کلکسیون چرم درسا بیندازید.

البته فعالیت های چرم درسا محدود به پوشاک نمی شود. این شرکت اخیراً وارد عرصه دکوراسیون داخلی نیز شده و انواع مبلمان و وسایل ریز و درشت منزل را از چرم طبیعی تولید می کند. پس اگر قصد خرید مبل، صندلی یا قاب عکس چرمی هم دارید، حتماً به محصولات چرم درسا هم نگاهی بیندازید.

بهترین برندهای ایرانی یخچال 

برندهای مختلفی در زمینه تولید یخچال در ایران فعالیت می کنند که هر کدام ویژگی های خاص خودشان را دارند. از جمله معروف ترین و بهترین ها می توان به امرسان، برفاب، اسنوا، الکترواستیل، دیپوینت، کلور و هیمالیا اشاره کرد.

یخچال های امرسان به دلیل کیفیت و قیمت مناسب، و یخچال های اسنوا به خاطر طراحی زیبا و مدرن و کیفیت بالایشان، از محبوبیت زیادی برخوردارند. یخچال های الکترواستیل هم از برندهای قدیمی و شناخته شده ای هستند که قیمت مناسبی دارند. علاوه بر این ها، برندهای خارجی ال جی و سامسونگ هم در ایران نمایندگی دارند و یخچال های باکیفیتی را عرضه می کنند.

برندهای معروف چیلر

چیلرها یا دستگاه های جاذب گرما، امروزه با تکنولوژی های متنوع و متفاوتی توسط تولیدکنندگان مختلف در سراسر دنیا تولید و عرضه می شوند.  برخی از برندهای چیلر با سابقه و تجربه طولانی شان شناخته شده اند. برخی دیگر با ارائه تکنولوژی ها و محصولات جدید مشتریان زیادی را جذب کرده اند. تعدادی از شرکت ها نیز علاوه بر نوآوری، با تولید محصولات باکیفیت، محبوبیت زیادی کسب کرده اند.

در ادامه بهترین برند های چیلر معرفی شده است:

 • امریکن استاندارد (American Standard)
 • کریر (Carrier)
 • گودمن (Goodman)
 • گرین (Green)
 • میدیا (Midea)
 • ال جی (LG)
 • لنوکس (Lennox)

بهترین برندهای ایرانی تلویزیون

تلویزیون یکی از وسایل ضروری و محبوب در هر خانه ای است. اما متاسفانه در سال های اخیر، قیمت تلویزیون های خارجی به دلیل کاهش واردات و افزایش نرخ دلار، بسیار بالا رفته است.  این امر باعث شده تا بسیاری از مصرف کنندگان دیگر توان خرید تلویزیون های خارجی را نداشته باشند. به همین دلیل خرید تلویزیون های تولید داخل محبوبیت بیشتری پیدا کرده است.

از معتبرترین و بهترین برندهای ایرانی تلویزیون می توان به

 • ایکس ویژن
 • جی پلاس
 • اسنوا
 • پارس الکتریک
 • سام الکترونیک

اشاره کرد. این برندها محصولاتی با کیفیت و قیمت مناسب تولید می کنند و مورد استقبال بسیاری از مصرف کنندگان قرار گرفته اند.

پرفروش ترین برند تلویزیون در ایران

📺 آیا می‌دانید که کدام برند تلویزیون در ایران پرفروش‌ترین است؟

برند اسنوا، سامسونگ، ایکس ویژن به عنوان پرفروش ترین برندهای تلویزیون در ایران محسوب می‌شوند.

تلویزیون یکی از ابزارهای مهم و ضروری در هر خانه و اداره‌ای است که برای تفریح، اطلاعات و آموزش استفاده می‌شود. با توجه به اهمیت این وسیله، انتخاب برند مناسب تلویزیون بسیار مهم است و بسیاری از مردم در انتخاب خود به دنبال برند های معتبر و با کیفیت هستند.

در ایران، با وجود ورود برندهای مختلف تلویزیون، یکی از پرفروش ترین برندهای این صنعت برند اسنوا است. اسنوا یکی از برندهای معتبر و محبوب در زمینه تلویزیون است که با ارائه تکنولوژی های برتر و کیفیت تصویر و صدای بالا، جایگاه خود را در بازار تلویزیون ایران تثبیت کرده است.

یکی از دلایل اصلی محبوبیت برند اسنوا در ایران، کیفیت تصویر بالا و اپلیکیشن های هوشمند آن است. تلویزیون های اسنوا با قابلیت های هوشمند از جمله اتصال به اینترنت، اپلیکیشن های مختلف و کنترل صوتی، تجربه تماشای تلویزیون را برای کاربران به یک سطح جدید می‌رساند.

علاوه بر این، طراحی زیبا و ابعاد باریک تلویزیون های اسنوا نیز یکی از دلایلی است که این برند در بین مردم ایران محبوب است. امکانات مختلفی مانند وضوح تصویر، سیستم صوتی برتر، قابلیت های هوشمند و اتصال به اینترنت، تلویزیون های سامسونگ را به یکی از بهترین گزینه ها برای تماشای تلویزیون در ایران تبدیل کرده است.

در نهایت، برند اسنوا با ارائه تکنولوژی های برتر و کیفیت بالا در تلویزیون های خود، توانسته است جایگاه برجسته ای در بازار تلویزیون ایران برای خود بسازد و به عنوان یکی از پرفروش ترین برندهای این صنعت شناخته شود.

بهترین برند لبنیات در ایران

 • برند پگاه

در بازار لبنیات ایران، برندهای مختلفی وجود دارند که هر یک محصولات با کیفیت و متنوعی ارائه می‌دهند. اما بین تمام این برندها، برند پگاه به عنوان یکی از بهترین برندهای لبنیات در ایران شناخته شده است. این برند با سابقه‌ای طولانی و تولیدات متنوع، محصولات با کیفیت و خوشمزه‌ای ارائه می‌دهد که به طور گسترده توسط مردم ایران استفاده می‌شود.

 • برند کاله

همچنین، برند کاله نیز از بین بهترین برندهای لبنیات در ایران قرار دارد. این برند با تولید محصولاتی متنوع از جمله ماست، دوغ، کشک و پنیر، توانسته است جایگاه خود را در بازار تثبیت کند و مورد توجه مصرف کنندگان قرار گیرد. با توجه به کیفیت بالا و مواد اولیه مناسبی که برای تولید محصولات خود استفاده می‌کند، برند کاله به عنوان یکی از بهترین برندهای لبنیات در ایران شناخته می‌شود.

 • برند میهن

اگر به دنبال یک برند لبنیات با کیفیت و معتبر در ایران هستید، بهتر است به برند میهن توجه کنید. این برند با سابقه‌ی طولانی در زمینه تولید محصولات لبنی، اعتماد مصرف‌کنندگان را جلب کرده است و همچنان به روزرسانی و بهبود محصولات خود می‌پردازد. به همین دلیل، انتخاب برند پگاه می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای خرید لبنیات باشد.

بیشتر بخوانید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *